Kløver-navnet har lange tradisjoner i Lykke-familien. Lykke hadde i mange år butikker i Trondheim under navnet Kløvermarkedet. Den spesielle Kløver-logoen var selve dagligvaresymbolet for butikkene til Lykke.
Nå har Bunnpris overtatt, men blant de eldste kundene i Trondheim snakker man ennå om Kløver-butikkene. Som et symbol på en lang fortid kan man i dag se Kløverlogoen på taket av Munkegata 48 i Trondheim Sentrum.
Bunnpriskjeden overtok Trønderbakeriet for seks år siden. Bakeriet har nå fått navnet Kløverbakeriet og byttet ut logoen. Kløverkjeden/I.K. Lykke (nå Bunnpriskjeden) har i 180 år hatt firkløveren som varemerke. Det er hyggelig å kunne benytte vårt gamle varemerke som garanti for god kvalitet og tradisjon. Alt ligger til rette for å gi deg både nydelige og nye smaksopplevelser fra et av landets mest moderne håndverksbakerier – Kløverbakeriet.
Kløverbakeriet er opptatt av å ta vare på og videreføre gode gamle arbeidsprosesser og bakemetoder. Vi benytter tradisjonsrike oppskrifter i vårt brødsortiment, kombinert med nye egenutviklete brødtyper. Vi blir aldri lei duften av nystekte bakervarer!
Et godt brød er bakt på en kombinasjon av råvarer, nøyaktig bearbeidelse og lang modning av deigen. Å bake brød er håndverk. Det er deigens hviletid som utvikler smak og aroma. Et brød, som er bakt med kjærlighet, skal kunne spises med eller uten pålegg eller som middagstilbehør. Det skal ikke smule, og skorpen skal være sprø. Du skal med andre ord bruke alle sansene før du velger brød!
Vi jobber kontinuerlig med produktutvikling, og smaker stadig på nye produkter. I 2010 kommer vi bl.a. med steinovnsbakte brød. Brødene våre skal få enda lengre tid til å utvikle smak og aroma. I en steinovn stekes brødene rett på steinplater i stillestående varme, dette gjør brødene enda saftigere innenfor en nydelig brødskorpe.
Vi gleder oss til å gi deg nye og spennende smaksopplevelser fra Kløverbakeriet og Bunnpris.
Kløverkjøtt produserer kjøttprodukter med høy kvalitet fra gode råvarer. Bedriften er lokalisert på Vestnes i Møre og Romsdal og er en moderne kjøttforedlingsbedrift. Kløverkjøtt bygger på rike tradisjoner fra 40 års drift under merkevaren Mørekjøtt.
Vi ser på vår produksjon som et håndtverk, og setter fokus på smak, kvalitet og matglede, noe som opp i gjennom årene har gitt bedriften flere gullmedaljer for utmerkede produkter. I tiden fremover satses det sterkt på å videreutvikle produktene og å tilpasse oss morgendagens krav fra den kresne kunde, som ønsker at nyheter og tradisjoner skal tilpasses den travle hverdag.